Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/clients/client0/web58/web/includes/menu.inc).

Drzwi antywłamaniowe – czy to się opłaca?

Wiele osób decyduje się na wyposażenie swojego domu w drzwi antywłamaniowe. Jest to rozwiązanie cieszące się dużym zainteresowaniem – ostatecznie przecież każdy chce się czuć w swoim domu bezpiecznie. Kiedy wspomniana inwestycja ma sens i co należy na jej temat wiedzieć?
Przy wyborze drzwi antywłamaniowych należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy celować w ofertę znanych i liczących się na tym rynku producentów – wysoka jakość drzwi, ich walory użytkowe oraz bezpieczeństwo muszą być potwierdzone stosownymi atestami oraz certyfikatami. Trzeba pamiętać także o tym, że drzwi antywłamaniowe odznaczają się niższą izolacją termiczną niż tradycyjne modele, dlatego też szalenie ważne jest to czy są ocieplone. Ma to szczególne znaczenie wówczas, kiedy montuje się je jako drzwi zewnętrzne – wówczas będzie przez nie „uciekać” mniej ciepła. Do wykonania izolacji termicznej producenci używają najczęściej pianki poliuretanowej, wełny mineralnej bądź styropianu.
Solidne drzwi antywłamaniowe muszą być wyposażone w porządne zamki – o klasie odporności C (co najmniej). W wielu drzwiach oprócz zamka centralnego można zamontować dodatkowe zamki o charakterze pomocniczym. Wyróżnia się kilka rodzajów zamków – sporą popularnością cieszą się ostatnimi czasy zamki elektroniczne. Kolejnymi parametrami wymagającymi uwzględnienia ich przy wyborze odpowiedniego modelu są m. in. sposób kotwienia ościeżnicy oraz regulacja kasetonu.
Każdy, kto postanawia zamontować w swoim domu drzwi antywłamaniowe musi liczyć się z tym, że są one tylko jednym z wielu elementów wykorzystywanych do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa – same nie są w stanie go zapewnić. Dlatego warto rozważyć jeszcze inne opcje jak m. in. rolety zewnętrzne, bramy wyposażone w systemy monitorowania czy okna z zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Można też zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnej firmy ochroniarskiej. Jedynie kompleksowe działania mogą zapewnić domownikom ochronę na stosownym poziomie.