Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/clients/client0/web58/web/includes/menu.inc).

Remont domu - antresola

Czy antresola w domu to dobry pomysł? Z takim rozwiązaniem można się zetknąć w wielu aranżacjach wnętrz. Tak jak wszystko inne, ma ono swoje plusy i minusy. Wiele jednak kwestii przemawia za tym, by się na nie zdecydować.
Przede wszystkim antresola spełnia zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Dzięki niej można osiągnąć bardzo interesujące efekty aranżacyjne. Na niektóre pomieszczenia – jak np. na salon – można spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Dolna i górna część pomieszczenia wzajemnie się przenikają. Antresola wprowadza także w pomieszczeniu pewien porządek, dzieląc je na strefy użytkowe. Znajdująca się pod nią przestrzeń może zostać wykorzystana jako kącik telewizyjny czy czytelniczy – granice są wyraźnie wydzielone. Warto też pamiętać o tym, że otwarta przestrzeń sprzyja lepszej komunikacji pomiędzy domownikami oraz ich integracji, co przekłada się na ogólną atmosferę panującą w domu. Ponadto antresolę można zagospodarować na wiele rozmaitych sposobów.
Z posiadaniem antresoli wiążą się jednak pewne niedogodności. Bodajże najbardziej problematyczną kwestią jaka się przy tej okazji pojawia jest sprawa ogrzewania. Na dole domownicy spędzają więcej czasu niż na antresoli, dlatego też skupiają się głównie na tym, by to właśnie w dolnej części pomieszczenia mieć zapewniony odpowiedni komfort termiczny. Tymczasem ciepłe powietrze ma to do siebie, że ucieka do góry. Koniecznie zatem należy zadbać o dobre rozplanowanie lokalizacji grzejników. Nie zaszkodzi też pomyśleć o zamontowaniu ogrzewania podłogowego, ale to pociąga za sobą dodatkowe wydatki. Problemy z antresolą pojawiają się również w obszarze związanym z akustyką – chodzi o to, że dźwięki dobiegające z takiego pomieszczenia są zbyt bardzo słyszalne z pomieszczeń za antresolą, co może zakłócać spokój domowników. Sporo trudności nastręcza też oświetlenie pokoju z antresolą. Solidny projekt oświetlenia to tutaj podstawa – należy go opracować już przy sporządzaniu projektu całego domu, łatwiej wtedy oszacować koszty.